Nákupný košík
Môj účet

Jozef Pavlovič - Tisíc slovenských ľudových piesní

Jozef Pavlovič - Tisíc slovenských ľudových piesní od 26,14 €


Hodnotenie
 

TOVAR JE DOČASNE VYPREDANÝ.
Nechajte sa automaticky kontaktovať o dostupnosti tovaru
prostredníctvom e-mailu:
Váš e-mail
:


Informácie o knihe

Slovenské ľudové piesne pre svoju pôvodnosť a krásu vzbudzujú u každého od nepamäti ozajstný obdiv a uznanie.
Naša ľudová hudba je nenahraditeľným slovenským pokladom a vzácnou súčasťou ľudovej kultúry celého Slovanstva.
Nádherná hudobná a slovesná rôznorodosť v podobe melodickej, harmonickej, rytmickej, hlasovej, nápevovej a textovej rozmanitosti tvarov na jednej strane a obdivuhodná vnútorná zovretosť ľudových piesní ako celku na strane druhej, očarúvajú milovníkov hudby po celé stáročia.
Táto zbierka obsahuje viac ako tisíc slovenských ľudových piesní; jej prevažnú časť (750) zostavil spisovateľ Jozef Pavlovič, zvyšok pochádza z iných zdrojov.
Publikácia zahŕňa predovšetkým pôvodné slovenské piesne, v nepatrnej miere aj melódie zľudovené, udomácnené alebo inak osvojené a považované širokou verejnosťou za rýdzo slovenské.
Zbierka predstavuje okrem všetkých druhov piesní (svadobné, regrútskej), zbojnícke, pijanské, banské, pastierske, žatevné, trávnice a pod.) aj niekoľko krakoviakov, ďalej melódií z ľudových hier ako aj vybratých pútnických piesní.
Výber vo veľmi úspornej miere (niekoľko piesní) obsahuje aj niektoré pôsobivé varianty piesní.
Pokiaľ to bolo možné, pri zostavovaní súboru sa rešpektovala jazyková pôvodnosť textov, najmä nárečie. Slová, ktoré sa prirodzeným vývojom odchýlili od svojej starej, pôvodnej podoby sa uvádzajú, samozrejme, v súčasnom ustálenom znení, tak, ako sa spievajú dnes.
Prínosom výberu sú autorské poznámky zostavovateľa Jozefa Pavloviča, ktoré uvádzajú niektoré zaujímavosti spojené so životom jednotlivých pesničiek.
Jednotlivé tituly sú zoradené abecedne, nakoľko iný prístup (napr. usporiadanie podľa druhov piesní, regiónov a pod.) by si vyžiadali iný spôsob spracovania.

vydavateľstvoPrima Art s.r.o
počet strán1 023
rozmery150 x 205 mm, 958 g
väzbaKnihy viazané
vydané2009
dátum naskladnenia26.09.2012


V ponuke od
:
06.12.2012

Zaradenie knihy


Informácie o autorovi


Hodnotenie knihy

Máte knihu prečítanú? Napíšte Vaše hodnotenie knihy a informujte ostatných užívateľov
a návštevníkov internetového obchodu.Komentáre ku knižnému tituluPodobné knihy

 
 
TIP Profesionálna TVORBA WEB STRÁNOK a MOBILNÝCH APLIKÁCIÍ. Propagujte svoju firmu, produkt, akciu profesionálne a lacno. Viac informácií na www.wsd-europe.com.

Filmové a hudobné novinky z Filmový.sk a Hudobný.sk
 


Heureka.sk - overené zákazníkmiPricemania.skNajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.superdeal.skMožnosti platbyKnizny.sk - mobilná aplikácia AndroidKnizny.sk - mobilná aplikácia iOS
Môj účet
Prihlásiť sa cez Facebook Prihlásenie Nová registrácia
Prepnúť na mobilnú verziu stránky