Nákupný košík
Môj účet

Štefan Murín - Človek - jeho prítomnosť a budúcnosť

Štefan Murín - Človek - jeho prítomnosť a budúcnosť od 5,24 €


Hodnotenie
 

TOVAR JE DOČASNE VYPREDANÝ.
Nechajte sa automaticky kontaktovať o dostupnosti tovaru
prostredníctvom e-mailu:
Váš e-mail
:


Informácie o knihe

Aj tretí zväzok výberu z pozostalosti Š. Murína dokumentuje široký diapazón ľudských, vedeckých i publicistických záujmov autora, ktorý jednoznačne prevyšuje rozhľadenosť priemerného inteligenta. Jeho myslenie sa bez problémov pohybuje vo vyšších sférach. Táto tretia kniha z pozostalosti by sa dala nazvať aj Denník mysliaceho človeka. Autor sa snažil o dodržanie zásady: Každý originálny písomný prejav musí mať svoju plastiku slova, a myšlienky. Pri hľadaní pravdy Š. Murín dospieval k istým záverom, ktoré akoby vo svojej životnej filozofii povýšil na axiómy. V priebehu času spresňoval ich formuláciu a keď sa zdalo, že dospel k maximu, ustálené spojenia opakoval v rôznych súvislostiach, akoby chcel naruby obrátiť heslo, že často opakovaná pravda môže byť lžou. Pre neho je naopak – utvrdením sa v pravde. V Murínovom štýle sú zreteľné tendencie k metaforickému, literárnemu jazyku, a to aj pri témach výsostne odborných. Napríklad: K poznaniu stupňa nebezpečenstva sa ľudské vedomie zatiaľ iba brodí v hustých mrakoch, nevedomosti. (Černobyľ) Podstatu životnej filozofie i zmysel svojej ľudskej existencie sformuloval aj vo svojom texte Na prelome rokov: Obyvateľom Slovenska želám šťastie staré ako svet, aby v našej spoločnosti bolo viac miesta a porozumenia pre solidaritu, aby sa náš život oslobodil od bezcharakternosti, podvodov a klamstva, aby sme nikdy nezabúdali myslieť na budúcnosť, na tých, čo prídu po nás.

vydavateľstvoVydavateľstvo Spolku slovenských spisova
počet strán199
rozmery150 x 215 mm, 390 g
väzbaKnihy viazané
vydané0
dátum naskladnenia13.07.2016


V ponuke od
:
17.06.2016

Zaradenie knihy


Informácie o autorovi


Hodnotenie knihy

Máte knihu prečítanú? Napíšte Vaše hodnotenie knihy a informujte ostatných užívateľov
a návštevníkov internetového obchodu.Komentáre ku knižnému titulu


 
TIP Profesionálna TVORBA WEB STRÁNOK a MOBILNÝCH APLIKÁCIÍ. Propagujte svoju firmu, produkt, akciu profesionálne a lacno. Viac informácií na www.wsd-europe.com.

Filmové a hudobné novinky z Filmový.sk a Hudobný.sk
 


Heureka.sk - overené zákazníkmiPricemania.skNajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.superdeal.skMožnosti platbyKnizny.sk - mobilná aplikácia AndroidKnizny.sk - mobilná aplikácia iOS
Môj účet
Prihlásiť sa cez Facebook Prihlásenie Nová registrácia
Prepnúť na mobilnú verziu stránky