Nákupný košík
Môj účet

Ondrej Bartko - Farba a jej použitie - 2. vydanie

Ondrej Bartko - Farba a jej použitie - 2. vydanie od 23,51 €


Hodnotenie
 

TOVAR JE DOČASNE VYPREDANÝ.
Nechajte sa automaticky kontaktovať o dostupnosti tovaru
prostredníctvom e-mailu:
Váš e-mail
:


Informácie o knihe

Pôsobenie farieb na človeka je rozmanité a mnohostranné a pri jeho skúmaní sa uplatňujú poznatky z fyziky, chémie, biochémie, fyziológie, psychológie a mnohých ďalších vedných disciplín, ako aj kultúrno-historické vplyvy a tradície či individuálny stav psychiky a fyziológie človeka. Mnohovýznamový je však aj samotný pojem farba, Fyzik pod ním rozumie viditeľné svetlo určitej vlnovej dĺžky a frekvencie, ktoré pôsobí na zrakový orgán človeka a vyvoláva v ňom dráždenie. Biochemik sa zaujíma o biochemické procesy, ktoré prebiehajú v zrakovom orgáne. Fyziológ a psychológ skúma odraz, ktorý toto dráždenie vyvoláva v človeku a sleduje jeho priebeh vo fyziologickom aparáte človeka. Umelci a psychológovia sa najviac zaujímajú o to, ako pôsobí farba na psychiku človeka a aké pocity v ňom vyvoláva. Chemik skúma zloženie látok, ktoré majú schopnosť svetlo určitej vlnovej dĺžky pohlcovať a odrážať, a ktoré možno použiť ako farbivá pri príprave maliarskych náterových látok a umeleckých farieb. Kniha prináša niekoľko tém: svetlo a vznik farebného vnemu, miešanie a používanie farieb, usporiadanie a pôsobenie farieb, názvoslovie a farebné kontrasty, výrazová stránka farieb.Učebnicu schválilo Ministerstvo školstva Slovenskej republiky ako učebnicu pre stredné školy a stredné odborné učilištia.

vydavateľstvoSPN-Mladé letá
počet strán140
rozmery210 x 265 mm, 828 g
väzbaKnihy viazané
vydané2004
dátum naskladnenia20.06.2012


V ponuke od
:
06.12.2012

Zaradenie knihy


Informácie o autorovi


Hodnotenie knihy

Máte knihu prečítanú? Napíšte Vaše hodnotenie knihy a informujte ostatných užívateľov
a návštevníkov internetového obchodu.Komentáre ku knižnému tituluPodobné knihy

 
 
TIP Profesionálna TVORBA WEB STRÁNOK a MOBILNÝCH APLIKÁCIÍ. Propagujte svoju firmu, produkt, akciu profesionálne a lacno. Viac informácií na www.wsd-europe.com.

Filmové a hudobné novinky z Filmový.sk a Hudobný.sk
 


Heureka.sk - overené zákazníkmiPricemania.skNajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.superdeal.skMožnosti platbyKnizny.sk - mobilná aplikácia AndroidKnizny.sk - mobilná aplikácia iOS
Môj účet
Prihlásiť sa cez Facebook Prihlásenie Nová registrácia
Prepnúť na mobilnú verziu stránky